Jak wybrać trenera personalnego?

Strona główna 9 Porady 9 Jak wybrać trenera personalnego?

Aktywność fizyczna, dobrze zbilansowana dieta to nieodzowne elementy zdrowego trybu życia. Coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, że ruch jest niezbędny do życia, zapewnia nie tylko ładny wygląd, ale również prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Ludzie rezygnują z leżenia przed telewizorem i spędzana czasu przed komputerem, wybierają ruch. Część osób preferuje ćwiczenia w domu, inni decydują się na aktywność na świeżym powietrzu, jeszcze inna grupa woli ćwiczyć na siłowni. Niezależnie od tego, jaką formę aktywności wybierzemy, należy zadbać, aby ćwiczenia były wykonywane prawidłowo, w przeciwnym razie mogą nie przynieść oczekiwanego efektu, ale mogą stać się również przyczyną kontuzji czy urazów. Aby temu zapobiec, warto skorzystać z pomocy trenera personalnego, który pokaże jak wykonywać ćwiczenia, nauczy prawidłowej techniki oraz przekaże inne zasady zdrowego życia.

Jak wybrać trenera personalnego?

Obecnie można spotkać wiele osób, które tytułują się mianem trenera personalnego. Niestety, nie wszyscy mają do tego uprawnienia. Nie wystarczy kilkugodzinny kurs, aby szkolić innych i uczyć zdrowego trybu życia. Do tego niezbędne jest odpowiednie wykształcenie, najlepiej studia wyższe oraz nieustane podnoszenie kwalifikacji, uczestnictwo w seminariach i kursach doszkalających. Dobry trener personalny musi pracować z pasją, mieć duszę sportowca, lubić ludzi, tylko dzięki temu będzie mógł zarażać kursantów chęcią zmiany i motywować do ćwiczeń. Trenerzy z Centrum treningowo-dietetycznego Evolution mają wszystko, co niezbędne, do bycia dobrym trenerem personalnym. Posiadają niezbędne kwalifikacje, są absolwentami Akademii Wychowania Fizycznego, wyróżnia ich wieloletnie doświadczenie, są specjalistami w swojej dziedzinie. Mają międzynarodowe uprawnienia trenera personalnego, instruktora fitness oraz trenera ćwiczeń siłowych. Niektórzy specjalizują się w treningu funkcjonalnym, masażu klasycznym, inni są specjalistami od dietetyki i suplementacji w różnych dyscyplinach sportowych. Wszyscy tryskają pozytywną energią, bo bez tego nie można mówić o dobrej współpracy. Doskonale widzą, jak zmotywować klienta do ćwiczeń, jak dobrać aktywność, aby przynosiła odpowiednie rezultaty, a przy okazji sprawiała przyjemność.

Co oferuje trener personalny?

Nasi trenerzy personalni oferują profesjonalną współpracę osobom o różnym stopniu zaawansowania. Są w stanie pomóc zarówno osobom, które stawiają pierwsze kroki w sporcie, jak również zawodowcom, którzy chcą poprawiać kondycję i wzmocnić ciało. Proponowane ćwiczenia są dobrane do możliwości klienta, trening jest ciekawy, pozbawiony monotonii, która potrafi zniechęcić do regularnego ruchu. Podczas pierwszego spotkania trenerzy ustalają plan treningowy, uwzględniając takie parametr jak stan zdrowia, wiek, typ budowy ciała, ewentualne wady postawy. Jest to gwarancją, że trening będzie  nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny. Nie tylko nie pogłębi istniejących problemów, ale przyczyni się do ich redukcji. Dobrze dobrane ćwiczenia potrafią zredukować bóle kolan, kręgosłupa oraz zmniejszyć wady postawy. Same ćwiczenia nie wystarczą, aby zgubić wagę. Warto połączyć je z dietą. Trenerzy zatrudnieni w Evolution mają dużą wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania, pomagają podopiecznym ułożyć zdrową dietę, niezbędną do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

Motywacja to podstawa

Nasi trenerzy swoją pasją, pozytywną energią, zamiłowaniem do ruchu potrafi zarazić najbardziej opornych klientów. Widzą, jak wyczuć daną osobę, w razie potrzeby chwalą, zmieniają trening, szukają sposobów, aby ćwiczenia były efektywne. Potrafią również wykazać się stanowczością, dużo wymagać, bo tylko dzięki temu można osiągnąć sukces. Są w stałym kontakcie z klientami, którzy mogą liczyć na ich wsparcie i pomoc w trudnych momentach walki o nowe życie. Nasi trenerze regularnie sprawdzają postępy podopiecznych, w miarę zwiększania możliwości, modyfikują treningi. Współpraca z nimi jest przyjemnością, ćwiczenia są ciekawe, doskonale wzmagają mięśnie oraz poprawiają wytrzymałość. Dzięki znajomości podstaw psychologii widzą, jak pomóc podopiecznym pokonać kryzysy i wrócić do dalszej walki o zdrowie i ładną sylwetkę.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego?

Z pomocy trenera warto skorzystać zwłaszcza na początku przygody ze sportem i zdrowym stylem życia. Dzięki temu  już w początkowym etapie zostaną wyeliminowane złe nawyki, które mogą pogorszyć efektywność treningu oraz spowodować problemy ze zdrowiem. Trener, po dokładnym wywiedzie z klientem, ustaleniu, czego oczekują, wykluczeniu przeciwwskazań, ustali plan treningowy, który razem z podopiecznym będzie realizował. Dzięki pracy z trenerem można nauczyć się prawidłowej techniki ćwiczeń, poznać zasady zdrowej diety oraz nauczyć się regularności i systematyczności. Współpraca pomoże wzmocnić nie tylko mięśnie, ale i charakter. Pomoc specjalisty gwarantuj wykonanie treningu o dużej intensywności i bezpieczeństwie, którą ciężko osiągnąć ćwicząc samemu. Nasi trenerzy są charyzmatyczni, cierpliwi i kreatywni, dlatego treningi są przyjemności, a efekty pojawiają się bardzo szybko.

Trenerzy z centrum Evolution pomagają  zrozumieć klientów, że ćwiczenia to nie tylko droga do ładnej sylwetki, ale również sposób na dobre zdrowie i klucz do długiego życia. Pokazują podopiecznych, że ćwiczenia i zdrowa dieta nie muszą być nudne. Przekonują, że ruch powinien stać się stylem życia, nawykiem, bo kilkutygodniowy zryw nie pomoże osiągnąć sukcesu.